Диамантено дермабразио е медицински метод, който се използва за ексфолиране и премахване на мъртвите и неравни слоеве по кожата. Той се фокусира върху дълбоко стимулиране и хидратиране на клетките Диамантеното дермабразио спомага за катализиране растежа на еластичните влакна, които поддържат жива и освежена нашата кожа.
Предлагано от дерматолози и много специалисти в спа център, диамантеното дермабразио е най-известно с това, че се бори с признаците на стареене, за да придаде на лицето ви по-сияен вид. Ето какво още трябва да знаете, ако обмисляте лечението или просто се чудите какво представлява тази бляскаво звучаща грижа за кожата.
Диамантено дермабразио: съвременна процедура, вдъхновена от древността
Първият прототип на диамантеното дермабразио е разработено през 1985 г. от група дерматолози в Италия. Процедурата е вдъхновена от древните египетски методи. Още тогава лекарите са използвали шкурка, за да изглаждат и изтриват мъртвата кожа на своите пациенти.
Днес под диамантено дермабразио се разбира ексфолираща процедура за отстраняване и изсмукване на мъртвите клетки от повърхността на кожата. Тя включва ръчно устройство с груб ръб, покрит с диамантен прах, което се прилага директно върху кожата. Въпреки че има устройства, които позволяват извършването на процедура вкъщи, специалистите съветват тя да се прави от дерматолог или козметик.
Диамантено дермабразио: накратко за процеса
Самият процес помага за минимизиране и премахване на бръчки, фини линии, черни и бели точки, неравна текстура на кожата, разширени пори и други.
Диамантеното острие (направено от усъвършенстван производител на медицинско оборудване) и отстраняването на мъртвата кожа стимулират производството на еластин и колаген, което кара клиентите да изглеждат по-млади от всякога.
Стъпките на процедурата са сравнително лесни и обикновено се изпълняват в рамките на един час. Започва с почистване на кожата от лицензиран естетичен дерматолог или козметик.
След това практикуващият ще прекара диамантения накрайник на машината по повърхността на кожата ви, създавайки лек вакуум.
Имайте в предвид, че след процедурата кожата Ви може да бъде леко зачервена, но до 2-3 часа ще избледнее. Специалистите споделят, че са забележими ефекти обикновено настъпват след три сесии с естетичен дерматолог. Препоръчителният брой процедури обаче е шест за постигане на максимално хидратирано и подхранено лице през цялата година.
Предимства за кожата от приложението на диамантеното дермабразио
Диамантеното дермабразио може да се използва за лечение на матова кожа и обезцветяване, което може да направи кожата ви да изглежда по-малко млада. Ето какви предимства носи още тази процедура за нашата кожа:
Изравнява текстурата на кожата
Дерматолозите споделят, че хората, които се подлагат на тази процедура, забелязват по-гладка кожа и по-сияен тен още след втората процедура. И не, това не е магия! Изсмукването на мъртвите клетки стимулира производството на колаген, което прави кожата да изглежда по-гладка и по-млада.
Подобрява тена | Предимства на диамантено дермабразио
Диамантеното дермабразио нежно стимулира кожата, за да насърчи кръвообращението и да придаде на кожата незабавен блясък.
Диамантеното дермабразио намалява възрастовите петна и тъмните петна, оставени от акне Премахването на мъртвите клетки от повърхността на кожата прави лицето Ви да изглежда по-сияещо.
Подобрява усвояването на продукта
Диамантеното дермабразио разчиства пътя на продуктите против стареене и избелване на кожата да достигнат и проникнат по-лесно в кожата.
Може да помогне за изхвърлянето на мръсотията от запушените пори Премахването на мъртвите кожни клетки позволява на кожата да „диша“, което разхлабва излишното натрупване на мазнина и прави екстракциите на лицето по-лесни и по-малко болезнени.
Вместо заключение
Тъй като разширяването и иновациите на диамантеното дермабразио продължават, важно е да се признае, че тази процедура насърчава по-здравословен начин на живот. Тя Фокусира се върху органични и неинвазивни техники за подпомагане на грижата за всички типове кожа и продължава да бъде клинично ефективна процедура днес.
Коментари